V BIEG SZLAKAMI PRZYRODY

22 kwietnia 2017 roku po raz drugi dzieci z Gminy Siedlisko będą miały okazję brać udział w "V BIEGU SZLAKAMI PRZYRODY" organizowanym wspólnie przez Dom Kultur w Kolsku i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siedlisku. Tym razem po raz pierwszy biegi odbędą się w Siedlisku w okolicy przystani nad Odrą w obszarze chronionego krajobrazu Natura 2000.

Rywalizacja odbędzie się w 3 grupach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6, oraz młodzież gimnazjalna i dorośli, dodatkowo w każdej  grupie będzie osobna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców, a długość trasy biegu zostanie dostosowana do poszczególnych kategorii wiekowych.

Na mecie na uczestników biegu będzie czekać kiełbasa z grilla, a w przypadku odpowiedniej pogody krótki rejs po Odrze.

Warto podkreślić, że wszystkie nagrody i koszty związane z poczęstunkiem będą pokryte w całości przez fundację filantropijną, a każdy uczestnik biegu otrzyma również okolicznościowy medal.

Wspaniały pomysł inicjatora i naszych sąsiadów z gminy Kolsko przyczynił się, że w ubiegłym roku w rezerwacie Świętobór we wspólnym biegu brało udział łącznie prawie 100 młodych biegaczy z gminy Kolsko i Siedlisko. Obecnie już ze wstępnych zapisów wynika że w tym roku liczba uczestników biegu przekroczy 100 biegaczy.

Zapraszamy do kibicowania.