Teatrzyk i kabaret w Siedlisku

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Siedlisku w wyremontowanym pomieszczeniu auli Wili Adelajdy, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przygotował dla mieszkańców gminy dwie kulturalne niespodzianki.

A mianowicie 8 lutego dla najmłodszych przygotowano przedstawienie – „Kubuś Puchatek i przyjaciele”

Spektakl jest muzyczną opowieścią o tytułowym Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach: Krzysiu, Osiołku Kłapouchu, Kangurzycy, Króliku, Prosiaczku, Sowie Przemądrzalskiej i brykającym Tygrysku.

Błyskotliwa muzyka, niezapomniane motywy, atrakcje wynikające z połączenia ożywionego dialogu z publicznością, humor słowny i sytuacyjny, gwarantują wyśmienitą zabawę.

Jest to przedstawienie interaktywne, które angażuje widzów do współtworzenia akcji.

Treść zwraca uwagę na tak ważne w kształtowaniu i wychowaniu dzieci wartości jak: przyjaźń, opiekuńczość, odpowiedzialność, odwaga i tolerancja.

Natomiast już na zakończenie ferii zimowych, ale tuż przed „Walentynkami” w niedzielę 12 lutego – po raz pierwszy na naszej scenie zagości znany zielonogórski kabaret - K2.

Jak mówią o sobie barciś i mimi zawiązali się w maju 2012 roku n.e ;-) Program kabaretu jest dynamiczny, skecze piszą oczywiście po to, żeby widza rozbawić, ale nie tylko. Starają się, żeby były „o czymś”, jednak jest to staranność nienachalna, unikająca dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje, jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie.

Obserwują świat i szukają tematów dotyczących nas wszystkich, nie pokazują ich jednak w skali 1:1. Zawsze przetwarzają rzeczywistość i podkręcają absurdalność sytuacji. Nie boją się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robią to w jakimś celu.

Obydwa występy odbędą się w Siedlisku w auli przy placu Zamkowym 23 (szkoła średnia)

8 lutego godz. 12:00 - przedstawienie „Kubuś Puchatek i przyjaciele” - wstęp wolny

12 lutego godz. 16:00  - Kabaret K2 – cena biletu 30 zł /osoba do nabycia w GOKiS