Teatr w Gminie Siedlisko!

Teatr w Gminie Siedlisko!  02.08.2020 r. na boisku sportowym w Siedlisku wystawione zostaną dwie sztuki teatralne. Zapraszamy serdecznie!

16:30- "Morskie opowieści" Teatru Łata z Poznania
To spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapsticku, rodem z niemego kina - uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem. Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy wyruszają w rejs. Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Okazuje się bowiem, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając , że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.

17:45- "Podróże dookoła świata" Teatru Łata z Poznania
To interaktywny program teatralny dla dzieci, podczas którego widzowie wraz z aktorami odwiedzają najdalsze zakątki świata. Magiczna podróż zawiedzie ich na Dziki Zachód, do Hiszpanii, do Afryki, do Mroźnej Krainy Eskimosów i do Szkocji. W każdym zakątku świata dzieci poznają specyfikę danego rejonu uczestnicząc w charakterystycznych zabawach i etiudach teatralnych, prowadzonych przy typowej dla danego miejsca muzyce. Jest to dynamiczny spektakl, pełen balonowych niespodzianek, okraszony deszczem wystrzałowych konfetti, w który chętnie włączają się również i dorośli.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” oraz ze środków Fundacji PZU.

Fundacja Wspierania Twórczości Niezależnej zaprasza do uczestnictwa w VIII edycji wędrującego festiwalu "Teatr w Małym Mieście". Jest to projekt nastawiony na upowszechnianie teatru w miejscach oddalonych od instytucji teatralnych. Pierwszy spektakl już 5 lipca w Szubinie, ostatni - 27 września w Mikstacie.

W tym roku dotrzemy aż do 19 miast w których zaprosimy mieszkańców do jednodniowych spotkań z teatrem plenerowym.! Będą to: Barcin, Barlinek, Borne Sulinowo, Gniewkowo, Golczewo, Granowo, Kleszczewo, Lubasz, Luboń, Mikstat, Mogilno, Kłodzko, Pogorzela, Połczyn Zdrój, Siedlisko, Szprotawa, Szubin, Tuchola, Złotów.
Naszym celem jest oswajanie z teatrem poprzez udostępnienie bezpłatnego do niego dostępu w otwartej przestrzeni publicznej, a także przekonanie jednostek odpowiedzialnych za sferę kultury, o konieczności wychodzenia poza utarte ramy rozwiązań kulturalnych na ich terenie, a tym samym otwieranie się na sztukę niemasową.