Przywitanie Lata

W sobotę 2 lipca, pomimo nawałnicy która przeszła nad Siedliskiem, przy niesprzyjającej pogodzie i tak w Siedlisku odbyło się "Przywitanie Lata" – a wszystko po to, żeby lato o nas nie zapomniało.

Wszyscy którzy nie przestraszyli się anomalii pogodowych i przybyli na festyn na pewno nie żałowali swojej decyzji. Wprawdzie pogoda pokrzyżowała plany organizatora i część programu nie została zrealizowana, ale i tak najważniejsze punkty programu udało się przeprowadzić. Oczywiście nie zawiodły nas najmłodsi, czyli dzieci z naszych przedszkoli oraz ich rodzice, a dla Orlików żadna pogoda nie jest straszna więc nie było przeszkód do rozegrania meczu.

Główną atrakcją festynu były pokazy zawodowych Strongmanów, którzy zaprezentowali próbkę swoich niesamowitych możliwości m.in. takich jak spacer farmera z walizkami ważącymi łącznie 310kg, czy przerzucanie 350 kilogramowej opony, lub podnoszenie samochodu osobowego na specjalnej platformie. Dodatkowo każdy z "wodoodpornych" mógł się zmierzyć z prawdziwymi Strongmenami, co niestety okazało się zbyt dużym wyzwaniem, dlatego też były przygotowane specjalne konkurencje dla mężczyzn, pań, oraz dzieci.

Zgodnie z zapowiedzią, na koniec pokazów nasze wspaniałe dzielne panie były dodatkowo noszone na barkach  przez Strongmenów i to w pakietach po cztery.

Tuż po pokazach odbył się energetyczny koncert Bodzio Dance, który wraz z tancerkami rozgrzał naszą publiczność, a zwieńczeniem dnia była zabawa z DJ. Tak więc „Przywitanie Lata” w Siedlisku się odbyło, a teraz już tylko czekamy na letnią pogodę.