PROPOZYCJE DLA ROWERZYSTÓW, PROPAGUJĄCE RUCH I MAJĄCE NA CELU ZACHĘCIENIE MIESZKAŃCÓW DO JAZDY ROWEREM

Wszystkich miłośników rowerów zachęcamy do zapisania się do sekcji rowerowej.

Do zorganizowania takiej grupy i przeprowadzania treningów zobowiązał się Jarek Sieledczyk – dobrze znany w naszym środowisku propagator jazdy rowerowej.

Wszyscy chętni proszeni są o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Siedlisku.

W przypadku utworzenia grupy zostanie zorganizowane spotkanie organizacyjne.

Gorąco zachęcamy.

Szczegóły dotyczące propozycji:

1.      Spotkania 2 razy w tygodniu, popołudniami (proponuję poniedziałek i środę), dystans 20-50km w zależności od zaawansowania.

2.      Współpraca z grupą osób biegających na trening biegowy raz w tygodniu (piątek)

3.      Raz w miesiącu, lub częściej w zależności od możliwości grupy, dłuższe wyjazdy

4.      Podczas festynu sportowego, jako element programu imprezy rajd rowerowy po granicach gminy (przejeżdżając przez każdą miejscowość), po powrocie gwarantowany posiłek dla rowerzystów oraz podziękowanie oficjalne za udział

5.      Przy okazji festynu sportowego, konkurencje dla rowerzystów (jazda slalomem, najwolniejszy przejazd, wymiana koła)

6.      Włączenie rajdów rowerowych w inne programy imprez plenerowych

7.      Organizowanie krótkich integracyjnych objazdówek, połączonych z ogniskiem

8.      Z czasem, pod warunkiem że uzbiera się grupka chętnych, którzy będą systematyczni, możliwość utworzenia oddziału ogólnopolskiego klubu rowerowego „80 rowerów”

9.      Pozyskanie środków zewnętrznych, sponsorów na wsparcie logistyczne (ścieżki rowerowe, warsztaty, prelekcje, wsparcie uczestników przy zakupie odzieży rowerowej)

Propozycje skierowane dla osób w wieku od 15 roku życia (osoby niepełnoletnie za pisemną zgodą rodziców). W przypadku dzieci, młodzieży do 15 roku życia, w zależności od ilości chętnych, będzie można ustalić jeden dzień w tygodniu.

W przypadku wyjazdów, krajoznawczych, powyżej 50 km, uczestnictwo pod warunkiem wykupienia ubezpieczenia jednorazowego na wyjazd (ubezpieczyciel w zakresie GOKiSu).

Wymagany sprawnie technicznie rower każdego z uczestników, kask rowerowy, oświetlenie, oraz posiadanie zapasowej dętki, lub zestawu naprawczego z łatkami samoprzylepnymi.