Otwarcie szlaku rowerowego i Majówka w Siedlisku

Otwarcie szlaku rowerowego i Majówka w Siedlisku

1 maja na boisku w Siedlisku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował festyn sportowy który w dużej części adresowany był dla dzieci ale i nie tylko, ponieważ również dorośli znaleźli coś dla siebie.
Główną ideą festynu jest propagowanie różnych form aktywności fizycznej, począwszy od turystyki rowerowej po różne inne dyscypliny sportowe i zabawy ruchowe.
Podczas festynu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, od specjalnie dostosowanych dla najmłodszych konkurencji po dmuchane zamki i kule wodne.
 

Tuż po godzinie 13:00 przywitaliśmy w Siedlisku uczestników rajdu rowerowego „Szlakiem Tajemnic Puszczy Tarnowskiej” ze stowarzyszenia z Jodłowa. Miłośnicy rowerów w ten sposób dokonali symbolicznego otwarcia nowo wytyczonej trasy rowerowej „Hubert” z Jodłowa do Siedliska, która powstała dzięki zaangażowaniu wielu osób w tym współpracy GOKiS z fundacją szwajcarską. Na trasie powstała cała niezbędna infrastruktura w postaci dużych czytelnych map i oznaczeń trasy, wiat przystankowych i niezniszczalnych kamieni z nazwami tras. Na trasie docelowo mają powstać również stojaki na rowery. Odcinek trasy Jodłów - Siedlisko w obie strony liczy łącznie 37 km i tym samym jest najdłuższym szlakiem w okolicy. 
O godzinie 14:00 rozpoczął się blok gier i zabaw sportowych dla dzieci przygotowany przez Krzysztofa Szydło, a były to m.in. test zwrotności – bieg po kopercie, berek z wywołaniem, żonglerka naprzemienna, oraz zabawach „Koty i myszy”, „Strąć piłkę”, „Zbieracz”.
Około godziny 16:00 odbył się następny blok zabaw i gier artystycznych dla dzieci prowadzony przez Anię Gajewską. Uczestnicy mogli się wykazać m.in. swoimi umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi jak karaoke lub „śpiewać każdy może”. W trakcie były organizowane również inne ciekawe zabawy ruchowe oraz malowanie 3D. 
Dodatkowo w trakcie festynu wszyscy chętni mogli zmierzyć się w potyczkach „Żywych piłkarzyków”, jest to specjalnie zbudowana duża makieta popularnych piłkarzyków, w której figurki zastąpiono 6 żywymi osobami. Po zakończeniu wszystkich konkurencji dzieci trenujące na co dzień w grupie orlików i żaków rozegrały mecz piłki nożnej.
Festyn zakończył się zabawą taneczną przy dźwiękach muzyki którą przygotował dla nas DJ IREK. 
 

Tak więc sportowa majówka już za nami, nowy szlak rowerowy Hubert oficjalnie otwarty, a wszystkie konkurencje sportowe i artystyczne dla naszych dzieci były przygotowane perfekcyjnie :-) Powoli już się przyzwyczajamy, że zawodzi nas pogoda :-(