Majówka na sportowo

Majówka w Siedlisku

1 maja na boisku w Siedlisku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu organizuje festyn sportowy który w dużej części adresowany będzie do dzieci ale i nie tylko, ponieważ również dorośli znajdą coś dla siebie.

Główną ideą festynu jest propagowanie różnych form aktywności fizycznej, począwszy od turystyki rowerowej po różne inne dyscypliny sportowe i zabawy ruchowe.

Podczas festynu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, od specjalnie dostosowanych dla najmłodszych konkurencji po dmuchane zamki i kule wodne.

Już około godziny 13:00 przywitamy w Siedlisku uczestników rajdu rowerowego „Szlakiem Tajemnic Puszczy Tarnowskiej” ze stowarzyszenia z Jodłowa. Miłośnicy rowerów w ten sposób dokonają symbolicznego otwarcia nowo wytyczonej trasy rowerowej „Hubert” z Jodłowa do Siedliska, która powstała dzięki zaangażowaniu wielu osób i będzie przedłużeniem trasy „Viktor” z Jodłowa do Konotopu. Na trasie powstała cała niezbędna infrastruktura w postaci dużych czytelnych map i oznaczeń trasy, wiat przystankowych oraz stojaków na rowery. Odcinek trasy Jodłów - Siedlisko łącznie w obie strony liczy 37 km.

Około godziny 14:00 rozpocznie się blok gier i zabaw sportowych dla dzieci, m.in.  takich jak: test zwrotności – bieg po kopercie, berek z wywołaniem,  żonglerka naprzemienna, oraz zabawach „Koty i myszy”, „Strąć piłkę”, „Zbieracz”. Dla zwycięzców konkurencji przewidziano ciekawe nagrody J

Około godziny 16:00 obędzie się następny blok zabaw i gier artystycznych dla dzieci. Uczestnicy będą mogli się wykazać m.in. swoimi umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi jak karaoke lub „śpiewać każdy może”. W trakcie będą również inne ciekawe zabawy ruchowe jak i również malowanie 3D.

Dodatkowo w trakcie festynu chętni będą mogli zmierzyć się w potyczkach „Żywych piłkarzyków”, jest to specjalnie zbudowana duża makieta popularnych piłkarzyków, w której figurki zastąpiono 6 żywymi osobami.  Po zakończeniu wszystkich konkurencji dzieci trenujące na co dzień w grupie orlików i żaków rozegrają mecz piłki nożnej.

Od godziny 19:00 rozpocznie się zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki którą przygotuje dla nas DJ IREK.

Zakończenie festynu przewidujemy na godzinę 24:00

 

Oczywiście podczas festynu będzie zapewnione całe zaplecze gastronomiczne, więc do przybycia wystarczy tylko dobry nastrój i chęci.