Dzień Dziecka 2017

 

3 i 4 czerwca na gminnych placach zabaw w Bielawach, Borowcu, Pięknych Kątach, Różanówce oraz na stadionie w Siedlisku dla najmłodszych naszych mieszkańców Sołtysi wspólnie z Radami Sołeckimi, pracownikami Urzędu Gminy oraz GOKiS-em przygotowali moc niespodzianek dla dzieci, ale jak się okazało również dla niektórych dorosłych - bo w końcu wszyscy jesteśmy dziećmi ;-)

 

Najwcześniej świętowanie rozpoczęło się w Siedlisku, gdzie obchody Dnia Dziecka uświetnił mecz piłkarski drużyn młodzików, podczas którego nasze dzieci z GKS Siedlisko pokonały zespół Arki III Nowa Sól wynikiem 5:0!

Na wszystkich placach dla  dzieci przygotowano m.in. darmowe dmuchańce, watę cukrową i słodycze, a chętne dzieci mogły wziąć udział  w zabawach ruchowych za które były wręczane okolicznościowe medale i dyplomy. Dodatkowo przygotowano malowanie twarzy, przejazdy bryczką, oraz objazd po wszystkich sołectwach bajkowych postaci, którymi w tym roku byli: Tygrysek, Kubuś Puchatek i Prosiaczek. Były też nietuzinkowe zabawy takie jak gra w piłkę nożną „trojaczków” i  „balerin”, a na niektórych placach wśród wielu różnych atrakcji pojawiły się dodatkowo dinozaury, oraz Klown.

Podsumowując był to czas poświęcony na wspólne zabawy, przytulanie się i robienie pamiątkowych zdjęć.